Loading...
 

Neopriphen

 
Δραστική Ουσία
Neomycin Sulfate, Gramicidin, Naphazoline Nitrate, Phenylephrine HCI

Μορφή - Συσκευασία

Ρινικό αποσυμφορητικό εκνέφωμα, διάλυμα.
Φιαλίδιο των 15ml.

Περιεκτικότητα
Κάθε ml περιέχει Neomycin Sulfate 1.00mg, Gramicidin 0.05mg, Naphazoline Nitrate 0.5mg, Phenylephrine HCΙ 2.5mg
Το Neopriphen είναι αποσυμφορητικό του ρινικού βλεννογόνου.
Ενδείκνυται για το κοινό κρυολόγημα και την αλλεργική ρινίτιδα.
Η νιτρώδης ναφαζολίνη και η υδροχλωρική φαινυλεφρίνη που περιέχει το Neopriphen, είναι συμπαθομιμητικά φάρμακα. Έχουν άμεση και παρατεταμένη δράση και μειώνουν την εξοίδηση και τη συμφόρηση του ρινικού βλεννογόνου.
Επιπλέον, το ευρύ αντιμικροβιακό φάσμα των δυο αντιβιοτικών που περιέχει το Neopriphen καταπολεμά τους μικροοργανισμούς που δυνατόν να αναπτυχθούν στο ανώτερο αναπνευστικό σύστημα. To Neopriphen είναι υδατικό διάλυμα, ισότονο προς το ρινικό έκκριμα, με αποτέλεσμα να μην προκαλεί ερεθισμό.

Για περισσότερες πληροφορίες, ανατρέξτε στο Φύλλο Οδηγιών Χρήσης

Σημείωση:
"Αυτές οι πληροφορίες προορίζονται για γενική πληροφόρηση και ενημέρωση του κοινού και σε καμία περίπτωση δεν μπορούν να αντικαταστήσουν την συμβουλή ιατρού ή άλλου αρμόδιου επαγγελματία υγείας"
Προϊόντα Επιλέξτε προϊόν:
Newsletter

Εγγραφείτε στο Newsletter μας

  •  
  •  
© 2013-2016 Minerva Pharm. All rights reserved.